Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učebnice- Reiki

29. 4. 2007

Dr. Mikao Usui byl japonský teolog, po kterém je nazván tento systém jako Usuiho Reiki.  Již od mládí se zajímal o léčebné metody založené na využití životní energie, ale stále více hledal možnosti, jak by bylo možno léčit, aniž by k léčení byla používána energie léčitele. Traduje se, že po dlouhém úsilí objevil koncem 19.století toto umění ve spisech jednoho buddhistického kláštera. Po jednadvacetidenním pobytu na svaté hoře, kde se postil, meditoval a modlil se, bylo mu Bohem dáno zasvěcení do Reiki energie. Po tomto zasvěcení Dr. Usui zjistil, že mu byl dán dar, a to používání léčebné energie a schopnosti do této energie zasvěcovat druhé. Takto byla znovuobjevena schopnost léčit bez použití své vlastní energie. Příběh o znovuobjevení Reiki se traduje již po několik století v různých podobách a toto byla jedna z nich.

Reiki je japonské slovo a vyslovuje se „Rejky“. „Rei“ znamená vesmírný, životodárný, univerzální. „Ki“ znamená životní energie (univerzální životní síla), je základním pojmem východní medicíny a filosofie. Je součástí sil ovlivňující vývoj člověka, a to jak ve fyzické, tak i ve spirituální rovině. V posledních cca deseti letech dochází k velkému rozšíření používání Reiki i v ČR, kde již desetitisíce lidí s touto energií pracují. V USA a Německu se s ní pracuje již v nemocnicích.
            Schopnost pracovat s reiki je dána každému člověku, ale pro používání je potřebné otevřít (naladit) určitě oblasti našeho fyzického těla i duše.

Rozděluje se do tří stupňů. Účastník prvního stupně získá schopnost energii Reiki volně užívat jak pro sebe, tak i předávat druhým buď pokládáním rukou nebo posíláním na dálku. Otevřením schopnost přijímat tuto energii nazýváme „zasvěcení“ nebo také „iniciace“. Zasvěcení může být silným duchovním zážitkem a působí na každého zcela individuálně, podle jeho psychické a energetické citlivosti a vnímavosti. Mezi zasvěcením do I.stupně a do II.stupně Reiki se doporučuje nechat uplynout alespoň dva až tři měsíce, aby zasvěcovaný měl dostatek času projít očistným procesem po prvním zasvěcení a naučil se pracovat s Reiki. Při zasvěcení do druhého stupně Reiki jsou rozdány symboly Reiki, které umožňují zesílení množství a zrychlení příjmu i předávání Reiki. Doba předávání Reiki se zkrátí na 10 až 20 minut z původních 60 až 90 minut. Při zasvěcení do Reiki třetího stupně budou rozdány opět další symboly. Tento člověk bude schopen předávat Reiki dál, zasvěcovat jiné.

Při samotném léčení či předávání energie může nemocný cítit teplo, či jak mu energie prostupuje tělem, ale také samozřejmě, nemusí cítit nic. Je to velmi individuální. Zásada Reiki je, že se nemá dávat, když je nemocný pod narkózou a při operaci. Reiki tlumí účinek alopatických léků, které úmyslně vyvolávají otravu těla, např.umrtvení, narkóza. Po terapii Reiki mohou nastat výsledky: 1)potíže začnou rychle ustupovat; 2)potíže se prudce zhorší (např. stoupne horečka, zhorší se migréna), ale brzy se stav rychle zlepší; 3)potíže projdou všemi fázemi tzv.léčící křivky, ale doba jejich trvání se oproti normálu zkrátí a průběh se zmírní (např. nemoc bude místo týdne trvat tři dny); 4)potíže trvají, ke zlepšení nedošlo – důvodem může být, že nemocný se nechce potíží zbavit, nebo si je musí prožít, či odmítá Reiki. Vhodnou kombinací je používání Reiki a homeopatie, stejně tak květových vibračních esencí, protože Reiki zesiluje jejich účinek. Reikisté nejsou lékaři, jsou jen prostředníci energie Reiki a jejich ošetření nenahrazuje akutní ošetření a lékařskou péči. Také nedělají diagnózu, mohou na něco narazit, ale spíše doporučí nějaké vyšetření.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář